Bleskové osvěžení zařídí Kulový blesk

Restaurace Kulový blesk  Foto:
Restaurace Kulový blesk
Foto: All

Vystoupíte na I. P. Pavlova, jdete Sokolskou ulicí směrem k Nuselskému mostu, kolem vás sviští auta a vy to skoro vzdáváte. Tady by měla být hospoda, kterou provází skvělá pověst?

Nápis Kulový blesk vás přesvědčí, že jste tu správně. Otevřete dveře do průjezdu a dojem stále nic moc. Ale jakmile vstoupíte do labyrintu restaurace, dýchne na vás ta pravá atmosféra. Přestože je všední den, ve všech místnostech je narváno k prasknutí. Obracíte se směrem k východu, když se k vám přitočí obsluha s otázkou – máte rezervaci? Ne? To nevadí, něco vymyslíme. Takové chování z pivnic obvykle neznám...

Restaurace Kulový blesk Ochotný číšník obejde pár stolů a většinou se vás někomu zželí a společnost se pošoupne a vy si sednete. Pokud nikde není ani místečko, dáte si první pivo na prkně na zdi, a pak už vás personál informuje, kde se jaké místo uvolnilo.

Ale většina hostů sem nepřichází kvůli obsluze, ale kvůli pivu. I mezi Čechy je stále více lidí, kteří, když se řekne, pojď na jedno, nemyslí nějaké europivo. A Kulový blesk je členem Aliance P.I.V. (Pivně Inteligentních Výčepů), která sdružuje hospody zaměřené na česká piva z malých a středních pivovarů.

Restaurace Kulový blesk

Každý den je na čepu 27 různých piv, která se mění. Šestnáctisměna v restauraci a jedenáctisměna na terase. Můžete si dát Rebela, Antoše, Kocoura, Antidepressanta či Bělečskou carevnu a řadu dalších. Já většinou zůstávám věrná svému milovanému Matuškovi, vždy jde jen o to, které pivo z bohaté nabídky tohoto pivovaru je právě naraženo.

Restaurace Kulový blesk A pokud je na čepu Zlatá raketa, je trochu zaděláno na problém. Je to totiž sedmnáctka s obsahem 7% alkoholu. Jedná se o pivo typu IPA (india pale ale american style), s intenzivní vůní, ve které najdeme citrusy, mango, grapefruit, tropické ovoce..

 

Skalní pivaře mohu ubezpečit, že se nejedná o ovocné pivo. Jedná se o pivo s intenzivní hořkostí a českému vkusu plně vyhovuje. Jen ten obsah alkoholu je poněkud vyšší...

Pokud s sebou máte vinaře, může hádat, stejně jako vy, co si dnes dá. Nabídka vína také není stálá, mění se vína i vinařství.

A nakonec jídlo. Je přesně takové, na jaké míváme v pivnici chuť. Huspenina, romadur, tlačenka, utopence, klobásky, tatarák – vše ve výborné kvalitě. A každý večer jiná nabídka dalších jídel. Burgry, křídla, žebra, kolena a v létě grilování na terase.

Restaurace Kulový blesk

Restaurace Kulový blesk patří k tomu nejlepšímu, co můžeme v této kategorii v Praze potkat.

 

A na závěr dobrá rada – i když je obsluha výborná a určitě se o vás postará, dejte si předem rezervaci. Váš vstup do ráje piva bude o poznání klidnější.

Restaurace Kulový blesk

Sokolská 13, Praha 2, 150m od I. P. Pavlova

Rezervace: +420 721 420 859

www.restauracekulovyblesk.cz

Autor: Petra Husáková

Videa

reklama

reklama