Bezlepkové jídlo je velký trend!

Bezlepkový těstovinový salát Foto:
Bezlepkový těstovinový salát
Foto: All

Lidí, kteří mají ze zdravotních důvodů bezlepkovou dietu, stále přibývá. Zvyšuje se ale i počet těch, kteří si stravu bez lepku vybrali dobrovolně. A tento trend se velmi rychle přesouvá ze světa i k nám.

Vyslyšet vyšší poptávku po bezlepkovém jídle se rozhodla i majitelka známého pražského bistra a lahůdkářství Culinaria. Sylvia Havelka je původem z Ameriky, ale v Čechách žije už skoro 20 let. Ve svém podniku vždy nabízela gurmánské speciality, které nikde jinde nebyly k dostání. Aktuálně se rozhodla pro nový koncept, který v sobě více propojí gurmánské zaměření s akcentem na zdraví.

A proto se teď nabídka obchodu výrazně rozšířila o produkty bez lepku. Koupit si zde můžete například velký výběr bezlepkových těstovin, sušenek a cereálií. V nabídce nechybí ani bezlepková mouka, z které si můžete upéct vlastní moučníky nebo pečivo. Vyberte si z tří druhů, v prodeji je mouka chlebová, bílá a pak v zahraničí velmi oblíbená mouka smíchaná s kypřicím práškem.

Bezlepkové těstoviny a mouka, Foto:

Bezlepkové těstoviny a mouka

 

Culinaria se ale zaměřuje nejen na prodej surovin a ingrediencí, během dne si tu můžete dát i velmi dobré občerstvení. Takže pokud máte bezlepkovou dietu, klidně sem vyrazte na rychlý snack. Ze sladkého zatím nabízí muffiny, cup cakes a výborné čokoládové brownies. Pro ty, kdo milují slané, jsou připravené různé druhy salátů, včetně těstovinových.

Bezlepkové čokoládové brownies, Foto:

Bezlepkové čokoládové brownies

 

Culinaria si dala za cíl přesvědčit lidi, že zdravé jídlo může být sexy. Není to směr, který ocení jen příznivci bio potravin z Country life. Tuhle nabídku si užije i opravdový gurmán. Kromě potravin bezlepkových zde najdete i výrobky s označením fairtrade a organic. A přitom jde opravdu o lahůdky, na kterých by si určitě pochutnala i Victoria Beckham nebo Gwyneth Paltrow, které jsou velkými zastánkyněmi potravin bez lepku.

Do 20. 7. navíc probíhá v Culinarii akce na podporu Sdružení celiaků České republiky. Výtěžek z prodaných bezlepkových výrobků půjde na podporu této oragnizace, která pomáhá lidem, kteří kvůli své nemoci bezlepkovou dietu držet musí. U příležitosti spuštění této akce v obchodě místo prodavaček servírovali jídlo herečka Petra Horváthová ze seriálu Cesty domů a známý muzikálový herec a zpěvák Braňo Polák.

Petra Horváthová a Braňo Polák v Culianrii, Foto:

Petra Horváthová a Braňo Polák v Culinarii

 

Teď už je tam za pultem sice nepotkáte, ale bistro Culinaria určitě i tak stojí za návštěvu. Zajděte ochutnat bezlepkové speciality :)

Culinaria Praha, Skořepka 9, Praha 1

Autor: Klára Michalová

Videa

reklama

reklama