Banana art – umění „vytesané“ do banánu

Banana art - Clockwork Orange Foto:
Banana art - Clockwork Orange
Foto: Honey / Solent News / Rex Features

Americká výtvarnice Honey (32) z New Jersey vytváří portréty na banánových slupkách. Prozrazuje tím svůj hudební i jiný vkus – ztvárnila podoby Boba Marleyho, Jima Morrisona, Davida Bowieho, The Blues Brothers, Twiggy, Christiana Balea či Jacka Nicholsona.

K tvorbě těchto originálních svačinek inspiroval Honey její přítel tatér. „Ráda tvořím a učím se nové věci, díky kterým je můj život zábavnější a zajímavější. Potřebuju zkrátka mou mysl i ruce stále něčím zaměstnávat, a protože právě banány máme doma vždy, napadlo mě, že bych na ně mohla kreslit. Nejdřív jsem zkoušela propisku, ale nešlo to tak snadno a místo banánu jsem byla pořád počmáraná já. Pak naštěstí přišel nápad se špendlíkem, který je ostrý a díky tomu mnohem přesnější, a navíc se dobře drží. Malými vpichy do slupky vytvářím obraz, který na vzduchu ztmavne. Výsledek dost připomíná práci mého kamaráda, který dělá tetování.

Dozdobit banán touto technikou trvá 30 minut až 2 hodiny, poté ještě přichází fotografování. Jakmile je tvůrčí proces kompletní, Honey neváhá a své umělecké dílko bez váhání oloupe a sní.

Prohlédněte si fotogalerii:

Banana art - Jim Morrison Foto:

Autor: Klára Michalová, isifa.com

Videa

reklama

reklama