Bulka, bagel, ciabatta… pečivo, které si na grilovací párty oblíbíte

Pečivo na grilovací párty  Foto:
Pečivo na grilovací párty
Foto: Thinkstock

Že milujeme grilování a bereme ho jako ideální příležitost k setkávání se s rodinou, známými a přáteli, to je známá věc. Za poslední léta jsme se také celkem zdokonalili jak v přípravě mas a marinování, tak i v grilování samotném.

Jsme národem nápaditým, proto při grilování zkoušíme připravovat masa, zeleninu, ale i speciální sýry přímo určené pro tepelnou úpravu na grilu.

Co ale podávat s lahodným kouskem šťavnatého steaku, abychom si tento zážitek ještě více umocnili? Možností je hned několik. Grilovaná zelenina, případně čerstvě připravený zeleninový salát neurazí snad žádného hosta. Určitě se mezi námi ale najdou i tací, kteří sáhnou raději po klasičtějších přílohách, jako jsou například pečené brambory nebo pečivo.

Pečivo na grilovací párty 3 Foto:

Které pečivo ale k právě ugrilovaným delikatesám vybrat, a máme vlastně z čeho vybírat?

Pečivo na grilovací párty 2 Foto:

Donedávna bychom v obchodech sáhli po klasickém chlebu, možná francouzské bagetě, v nejzazším případě i po našem českém rohlíku. Dnes ale žijeme v době reagující na podněty spotřebitelů a nové trendy. Na pultech obchodů proto nacházíme zboží, které nás přímo vybízí připravovat pokrmy jinak, než jsme byli doposud zvyklí.

Inspirující pro nás může být například grilovaný steak z roštěnce s pikantním chutney a švýcarským chlebem s olivami nebo grilovaný losos v hamburgerové bulce podávaný s tatarskou omáčku, wasabi pastou a trochou limetkové šťávy. Možnosti máme nepřeberné, teď už záleží jen na naší fantazii a chuťových pohárcích. Inspirovat se pak můžeme například ve videích nového pořadu Grilujeme svět, který naleznete na stránkách tescorecepty.cz.

Speciální druhy pečiva, ať už bagely, hamburgerové bulky, ciabatty, tortillové placky nebo flaguetty, které zcela jistě umocní zážitek ze společných chvil s vašimi nejbližšími, můžete zakoupit po celou grilovací sezónu v obchodech Tesco nebo je objednat i se vším potřebným pro grilování přes službu Tesco Potraviny on-line na www.itesco.cz a usnadnit si tak přípravu na párty.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Videa

reklama

reklama