BOSCH FRESH FESTIVAL doplní přehlídka vín i speciální pivo

Nabídka vín a piva na Bosch Fresh Festivalu  Foto:
Nabídka vín a piva na Bosch Fresh Festivalu
Foto: archiv Fresh Festival

Gurmánský Bosch Fresh Festival nabídne kromě gastronomických pochoutek také dobré víno a speciální festivalové pivo od Pilsner Urquell.

Nabídka vín a piva na Bosch Fresh Festivalu 3 Foto:

O chuťové pohárky návštěvníků se v kategorii Vinařství postará na všech festivalech dalších 10 zástupců rozličných vinařství. Nikoho nepřekvapí, že výjimkou bude už tento víkend Brno, kde se vzhledem k umístění v blízkosti jihomoravské vinařské oblasti zúčastní vinařství 15. Ve všech městech se tak mohou návštěvníci setkat s vinařstvími Salabka, Kolby, Kamelot, Kamélie, Vinařství Konečný a mnoha dalšími. Sommeliér VIA VINI, hlavního vinařství festivalu, bude tuzemská i zahraniční vína doporučovat k degustačním menu přímo na hlavním pódiu.

„Na festivalu představíme jedinečná vína z butikového vinařství Filip Mlýnek z Dolních Dunajovic, novou řadu bílých vín z Vinařství Skoupil a Červinka. Nebudou chybět biodynamická vína rakouského Vinařství Umathum a nová řada lehkých a svěžích vín Nine and Fine z rakouského vinařství Schwarzboeck s obsahem 9 % alkoholu. Pro návštěvníky máme připraveny degustace všech vín na našem stánku na hlavní ploše a velké množství soutěží o vína, pobyty a degustace u našich vinařů. Novinkou bude představení naší nové služby „Vinný kurýr“, kde nabídneme vybraná vína z produkce našich vinařů za nejvýhodnější ceny. Stejně jako v loňském roce bude náš sommélier ke každému pokrmu připravovanému na pódiu doporučovat a podávat vhodné víno,“ uvádí Tomáš Čepek, spolumajitel VIA VINI.

Nabídka vín a piva na Bosch Fresh Festivalu 2 Foto:

Organizátoři ale myslí i na milovníky zlatavého moku. Každého festivalu se zúčastní okolo 15 pivovarů. Kromě velkých producentů, jakými je Pilsner Urquell, Ferdinand nebo Svijany, mohou návštěvníci ochutnat lahodný mok od menších či rodinných pivovarů – Pivovar Raven, U Stočesů, Knížecí pivovar Plasy, Pivovar Krušnohor a další.

Článek

Bosch Fresh Festival poprvé ve čtyřech městech  Foto:

Bosch Fresh Festival nabídne nevšední lahůdky ve čtyřech městech

Největší kulinářský festival se kromě tradiční Plzně, Pardubic a Prahy rozrůstá letos poprvé i do jihomoravské metropole. Právě Brno odstartuje tento gurmánský svátek už...

Nabídka vín a piva na Bosch Fresh Festivalu 6 Foto:

Hlavním pivovarem festivalu je Pilsner Urquell, který pro festival připravil speciální pivo. Várka festivalového piva byla zahájena 8. dubna. Slavnostním ceremoniálem provázel Václav Berka, hlavní sládek pivovaru, který předal pořadateli festivalu Petrovi Jiráskovi pamětní listinu. Pravý žatecký chmel do tanku vhodily moderátorky Prima TV Sandra Parmová a Monika Leová, které budou rovněž moderovat 2 stage festivalu. Pivovar bude mít v areálech festivalů hned několik stanů, kde se bude nejen speciální pivo čepovat.

„Návštěvníci si budou moci vychutnat mistrovsky načepovaný zlatý ležák, jak v klasické, tak v nefiltrované podobě. Dej bůh štěstí a na viděnou na Bosch Fresh festivalu,“ říká sládek Václav Berka.

Nabídka vín a piva na Bosch Fresh Festivalu 5 Foto:

 

Nabídka vín a piva na Bosch Fresh Festivalu 4 Foto:

Termíny jednotlivých festivalů:

Brno: 7. až 8. května 2016

Plzeň: 20. až 22. května 2016

Pardubice: 18. až 19. června 2016

Praha: 25. až 26. června 2016

Více informací naleznete na webových stránkách festivalu: www.freshfestival.cz

V průběhu festivalu se můžete na našem webu těšit na rozhovory se šéfkuchaři, kteří se akce účastní, podělíme se i o jejich recepty a nebudou chybět ani reportáže z již proběhnutých štací.

Článek

Pomalu pečený medvěd na zelenině a tmavém pivu Foto:

Na BOSCH FRESH FESTIVALU můžete ochutnat medvědí maso nebo štíra

Gurmánský Bosch Fresh Festival, který se koná letos již pošesté ve čtyřech městech (Praha, Brno, Plzeň, Pardubice), nabídne kromě klasických gastronomických pochoutek a...
Videa

reklama

reklama