Babí léto vábí na akce do Botanické zahrady v Troji

Babí léto vábí na akce do Botanické zahrady v Troji Foto:
Babí léto vábí na akce do Botanické zahrady v Troji
Foto: TZ

Podzim sice již ťuká na dveře, ale do 22. září máme ještě astronomické léto. V Botanické zahradě hl. města Prahy se o tom návštěvníci mohou přesvědčit a užít si zajímavé akce v kouzelné atmosféře babího léta. Nás zaujalo především vinobraní, ale také výstava dýní! :)

„V září nás v botanické zahradě v Praze – Troji čeká řada akcí, které jistě zaujmou nejednoho návštěvníka. Návštěvníci se mohou těšit na již tradiční vinobraní, při kterém budou moci ochutnat burčák a vína z vinice sv. Kláry, ale i z dalších vinic, prohlédnout si výstavu dýní nebo se jen kochat barevností postupně přicházejícího podzimu při poslechu Hudebních toulek. Ve skleníku Fata Morgana je na září připravena výstava Říše tropického kapradí,” prozrazuje Oldřich Vacek, ředitel Botanické zahrady hl. města Prahy.

Babí léto vábí na akce do Botanické zahrady v Troji 2 Foto:

Vinobraní sv. Kláry

10. až 11. 9. (11–19 h)

K babímu létu a Botanické zahradě v Troji víno a burčák zkrátka patří a letos tomu nebude jinak. Na terase vinice sv. Kláry si návštěvníci mohou vychutnat víno od dalších předních vinařů z Moravy a Čech, dobré jídlo a bohatý doprovodný program. Již tradičně vystoupí Jitka Vrbcová a Hot jazzy band a milovníci folku a country se mohou těšit na koncerty legendárních Zelenáčů či Rangers bandu.

Babí léto vábí na akce do Botanické zahrady v Troji 3 Foto:

Vstupenka do botanické zahrady ze soboty 10. 9. platí i na vinobraní v Trojském zámku tentýž den. Během vinobraní platí navýšené vstupné, v ceně pro dospělého 200 Kč, dostanete u pokladen skleničku na víno v ceně.

Pro zájemce bude možnost navštívit expozici výroby vína s průvodcem, avšak pouze po předchozí rezervaci na e-mailu amalie.balastikova@botanicka.cz.

Babí léto vábí na akce do Botanické zahrady v Troji 4 Foto:

Dýňový podzim

24. 9. až 23. 10. (září 9–20 h, říjen 9–17 h)

Za dýněmi a ostatními tykvemi už netřeba cestovat do Austrálie, USA, Afriky nebo Karibiku. Stovky dýní, cuket a patisonů různých barev i tvarů uvidíte na tradiční výstavě v Ornamentální zahradě. Již několik let dýně kralují na zahradách, polích či tržištích a své místo mají stále častěji v našem jídelníčku. Ne nadarmo se jim říká královny podzimu.

Videa

reklama

reklama