5 tipů na nové podniky, které stojí za návštěvu

Nové podniky Foto:
Nové podniky
Foto: Jam&Co. + další

Od začátku roku 2016 se na gastronomické scéně objevilo několik nových podniků. Dnes pro vás máme tip na pět z nich: pochutnat si můžete na asijských pokrmech trochu jinak, burgerech nebo na pokrmech, které se inspirují Skandinávií.

Jam and Co.

Jako první pro vás máme asijskou fusion restauraci, která otevřela 1. dubna. Najdete ji ve známé vršovické ulici Krymská, přímo naproti restauraci Plevel. V podniku Jam and Co. spojují oblíbenou asijskou kuchyni s lokální – pochutnat si tedy můžete například na škvarkových spring rolls, k mání jsou i špecle s houbami shitake nebo polévka ramen. Koncem minulého týdne navíc zavedli polední menu: na to si můžete zajít od 11 do 15 hodin.

Krymská 1, Praha 10

Otevřeno: pondělí–sobota: 11:00–23:00

Nové podniky 2 Foto:

Salt 'n' Pepa Kitchen & Shop

Majitelé známého foodtrucku Salt 'n' Pepa se rozhodli rozšířit! Ne o další čtyři kola, ale o stálé místo za rohem od I. P. Pavlova. V nabídce je breakfast burger, vege breakfast burger nebo například grilovaná brioška s máslem a domácím džemem.

V obědovém / večerním menu si můžete vybrat například známý pulled pork, dále buttermilk fried chicken burger nebo třeba duck konfit burger.

Rumunská 16, Praha 2

Otevřeno: pondělí–sobota: 11:00–20:00

The Kavárna

Další čerstvou dubnovou novinkou je podnik The Kavárna, který otevřel 15. dubna na pražských Vinohradech. Jelikož ve všední den otevírají už v půl osmé, řada lidí si jistě stihne zaskočit pro kávu s sebou na cestu do práce – i ve variantě se sójovým mlékem. Nezapomínají zde ani na něco k snědku, takže o dorty a slané koláče není nouze. Stejně tak si můžete dát po celý den snídani: zapečené chleby nebo třeba salát.

Budečská 6, Praha 2

Otevřeno: pondělí–pátek: 7:30–21:00, sobota–neděle: 8:30–21:00

Článek

Tipy na vietnamské podniky Foto:

Tipy na vietnamské podniky

Vietnamská kuchyně je mezi českými strávníky aktuálně velmi populární. Není se čemu divit! Proto pro vás máme tipy na pražské podniky, které rozhodně stojí za návštěvu :)

Punkt.

Z pražské scény se přesouváme do Brna. Poslední únorový den zde otevřela kavárna Punkt., která se specializuje na výběrovou kávu a domácí dobroty. Kromě již zmíněné kávy (v nabídce mají i colt brew nebo nově Espresso tonic) a dalších nápojů si zde můžete dát také snídani: croissant, semínkové müsli nebo čerstvé koláče.

Bayerova 7, Brno

Otevřeno: pondělí–pátek: 8:00–22:00, sobota–neděle: 14:00–20:00

Nové podniky 3 Foto:

SCAN / SEN

A jaký je náš poslední tip? SCAN / SEN je restaurace, která se inspiruje Skandinávií. Otevřela letos v březnu a nabízí dvě různá menu (oběd/večeře). Ochutnat můžete například uzené hovězí hrudí, kuře pečené na uhlí nebo dukátové buchty. Večer se v kuchyni připravuje "vejce a ořech" (vaječný žloutek, lískové ořechy, petržel, mrkev, řeřicha, kmínová pěna), křehký vařený losos, polévka z šípků nebo třeba telecí tartar s křenovou zmrzlinou.

Zámecká 17, Ostrava

Otevřeno: pondělí–pátek: 11:30–22:30

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama