5 tipů, kam zajít na mísu horké japonské polévky ramen

Tipy na nudlové polévky Foto:
Tipy na nudlové polévky
Foto: istockphoto.com

Máme tu podzim, takže chuť na teplou porci polévky se značně stupňuje. Po velkém boomu pho polévek si svou popularitu získávají také japonské polévky – ramen i udon! Sepsali jsme pro vás tipy na pět pražských podniků, kde tyto speciality můžete ochutnat!

Kitchen Ramen Bar

Japonská polévka ramen  Foto:

Restauraci zaměřenou vysloveně na ramen najdete v Praze zatím jen jednu. Jmenuje se Kitchen Ramen Bar a nachází se ve spodní části Václavského náměstí. Vybrat si můžete z osmi různých druhů polévek a během oběda mají většinou i jeden na poledním menu. Tím to ale nekončí, vaří zde i další nudlové pokrmy a například i netradiční ramen burger. Za nás doporučujeme vyzkoušet Tokyo Shoyu Ramen!

28. října 9, Praha 1

webové stránky

Yoshihashi

Nedávno jsme zjistili, že oblíbenou nudlovou polévku mají na menu i v japonské restauraci Yoshihashi v centru Prahy. Stálé menu nabízí sice pouze Miso Ramen, ale během oběda se celkový výběr obměňuje – tento týden si můžete například objednat Shoyu Ramen, ale také vývar s Udon nudlemi. A my jsme při naší poslední návštěvě ochutnali voňavý Shio Tonkotsu Ramen s výborným vajíčkem nebo Niku Udon, tedy s hovězím.

Rámová 4, Praha 1

webové stránky

Recept

Outdoorový ramen  Foto:

Outdoorový ramen

Japonská polévka ramen je ve své domovině tak populární, že existují specializované ramenérie – restaurace, kde se nic jiného nepodává.

Yamato

Japonská polévka ramen  Foto:

Pokud chodíte do japonské restaurace Yamato šéfkuchaře Marka Hory, určitě se informujte o obědové nabídce. Zde si totiž můžete objednat Ohiru teishoku, které se skládá z japonského hlavního jídla a dalších menších pokrmů. A právě zde čas od času připraví i ramen, který rozhodně musíte ochutnat! Naposledy zde totiž měli Miso Ramen s křehkým masem, kukuřicí a trochou másla – takto ho servírují například na ostrově Hokkaidó. 

U Kanálky 14, Praha 2

webové stránky

Hanil

Restaurace Hanil se specializuje na korejské a japonské pokrmy. Není tedy divu, že kromě všelijakých pikantních a masových jídel nechybí ani nudlové polévky. Ramen tu sice mají jenom jeden, ale kromě toho se můžete zahřát i horkým vývarem s udon nudlemi a krevetami.

Slavíkova 24, Praha 3

webové stránky

Recept

Japonská polévka s udon nudlemi Foto:

Japonská polévka s udon nudlemi

Máme tip i pro vegetariány: vynechte maso, zdvojnásobte houby, přidejte trochu více lusků a jeden plát mořských řas nori, natrhaný na malé kousky.

Miska Ramen

Naším posledním tipem je Miska Ramen – tento podnik bohužel ještě nemá vlastní ramen bar, ale něco se již rýsuje. Snad nebudeme čekat dlouho, jelikož menší síť bister s touto polévku nám v Praze rozhodně chybí. Nyní ale funguje jako pop-up restaurace na různých food festivalech a jiných akcích, takže sledujte jejich Facebook!

webové stránky

Připravila Tereza Pánková

Videa

reklama

reklama