12x husté zimní polévky k večeři

Zimní polévky k večeři Foto:
Zimní polévky k večeři
Foto: Thinkstock

Husté, syté polévky prohlašujeme za nejlepší pokrm k večeři, zvlášť v zimním období. Jsou plné zeleniny, luštěnin, masa, a přesto jsou lehké, hřejivé a vysoce uspokojující :)

Velký hrnec voňavé kouřící polévky by měl zvláště v zimě stát na plotně vlastně neustále. A je celkem jedno, kterým polévkám dáváte přednost. Silný masový vývar, krémové zeleninové polévky nebo miska s asijským šmrncem... Stejně skvělé jsou i klasické české polévky – zelňačka, fazolačka, bramboračka... Výčet možností je téměř nekonečný.

Vybrali jsme pro vás 12 báječných receptů na výtečné zimní polévky, z kterých si určitě vyberete! A nebo si je uvařte všechny, hezky popořadě :)

Recept

Ostrá polévka se zastřeným vejcem  Foto:

Ostrá polévka se zastřeným vejcem

Její ostrý chuťový akcent, daný thajskou chilli omáčkou sriracha, zázvorem i česnekem, je sám o sobě nezapomenutelný, ale zastřené vejce, to je vážně bomba!

Recept

Brokolicovo-špenátová krémová polévka  Foto:

Brokolicovo-špenátová krémová polévka

Máte rádi krémové polévky? Pak byste měli zařadit do svého repertoáru tenhle jemný brokolicovo-špenátový krém. Trocha chilli mu dodá nakonec ten správný říz.

Recept

Čočková polévka s chorizem Foto:

Čočková polévka s chorizem

Sytá polévka směle nahradí hlavní jídlo. Pikantní klobáska, rajčata a hlavně uzená mletá paprika vykouzlí úžasnou chuť, která vás rázem přenese do prosluněného Španělska.

Recept

Dušené kuře ve vývaru s orzo těstovinami Foto:

Dušené kuře ve vývaru s orzo těstovinami

Tento pokrm sice vypadá trochu jako polévka, ale rozhodně je důstojným a především sytým hlavním chodem. Díky orzo těstovinám si dostatečně zaplníte žaludek a vývar vás v...

Recept

Poctivý domácí boršč  Foto:

Poctivý domácí boršč

Receptů na boršč je spousta, asi jako na naši svíčkovou :) Jde jen o to, najít si ten správný, který vám bude vyhovovat chutí i konzistencí. O ten svůj oblíbený se s námi...

Recept

Květáková polévka s tyrolskými knedlíčky Foto:

Květáková polévka s tyrolskými knedlíčky

Vyzkoušejte trochu jinou variantu květákové polévky. Ozvláštněte ji tyrolskými knedlíčky. Jsou skvělé, nedají vám moc práce a k této polévce se hodí dokonale!

Recept

Zeleninová polévka s těstovinami  Foto:

Zeleninová polévka s těstovinami

Tato verze Minestrone di verdure je ovlivněna polévkami z Lombardie a Ligurie, ale podobné recepty (a někdy překvapivě odlišné) najdete po celé Itálii. Do většiny...

Recept

Masové koule s fazolemi v silném rajském vývaru Foto:

Masové koule s fazolemi v silném rajském vývaru

Polévka s masovými koulemi je tak vydatná, že vydá i za hlavní jídlo. Přitom stačí jen pár ingrediencí a vykouzlíte skvělý oběd či večeři.

Recept

Valašská kyselica Foto:

Valašská kyselica

Hutná valašská polévka z kysaného zelí se dřív snídávala, aby chlapi měli dost síly na práci v lese; jeden talíř je tak vydatný, že stačí místo oběda.

Recept

Kukuřičná polévka se slaninou a batáty Foto:

Kukuřičná polévka se slaninou a batáty

Lahodná a sytá polévka je díky batátům a kukuřici sladší. Při sychravých večerech tak není nic lepšího, než si dopřát teplou sladkou tečku za náročným dnem.

Recept

Uzená polévka s praženou krupicí  Foto:

Uzená polévka s praženou krupicí

Tuto polévku s výraznou chutí si můžete připravit jen tak, jako součást víkendového oběda nebo využít uzený vývar a část masa, které vaříte pro jiný pokrm.

Recept

Krémová polévka s lososem Foto:

Krémová polévka s lososem

Zejména v zimních měsících dokážeme ocenit hutné krémové polévky. Vyzkoušejte tentokrát třeba tuhle - s lososem a pancettou.
Připravila Klára Michalová

Videa

reklama

reklama