10 receptů na raw dorty a dezerty

Nejlepší raw dorty a dezerty Foto:
Nejlepší raw dorty a dezerty
Foto: All

Raw neboli vitariánská strava zažívá ohromný boom. Suroviny výhradně rostlinného původu, které se připravují zasyrova nebo tepelnou úpravou do maximálně 42 stupňů Celsia, se dají využít i na přípravu vynikajicích sladkých pochoutek.

Dorty a dezerty připravené podle zásad raw kuchyně jsou bez mouky, rafinovaného cukru a bez mléčných produktů, díky tomu jsou o poznání zdravější než klasické sladkosti. Základem jsou ořechy, ovoce a přírodní sladidla. Právě díky ořechům jsou tyto dezerty velmi syté a hutné a stačí jich malý kousek. Navíc je jejich příprava překvapivě jednoduchá a velmi rychlá – ušetříte čas na pečení :)

Vyzkoušejte některý z 10 báječných raw dezertů:

Recept

Raw čokoládový krémový řez Foto:

Raw čokoládový krémový řez

Kakaové máslo celý dezert perfektně ztuží a má velmi příjemnou chuť. Pokud jej doma nemáte, můžete nahradit kokosovým olejem, výsledný dezert pak může mít lehce kokosovou...

Recept

Jahodový raw cheesecake  Foto:

Jahodový raw cheesecake

Tento dort si dokáže připravit každý, je jeden z nejjednodušších. Přesto je skvělý a pokud ho nazdobíte čerstvými jahodami, dosáhnete luxusního dojmu.

Recept

Raw pohankovo-ořechová kaše  Foto:

Raw pohankovo-ořechová kaše

Tahle kaše je naprostá energetická bomba, po které pěkných pár hodin nebudete mít hlad. Určitě použijte výrazné ořechy, protože oříšková chuť je v tomhle případě...

Recept

Raw dort z bílé čokolády s celými malinami Foto:

Raw dort z bílé čokolády s celými malinami

Skvěle chutná a ještě lépe vypadá. Je to jeden z nejkrásnějších dortů, na řezu vyniknou oba krémy a krásné červené maliny. Krásný dárek k narozeninám nebo na svatbu.

Recept

Raw čokoládovo-kokosové tyčinky Foto:

Raw čokoládovo-kokosové tyčinky

Zdravá varianta sladkostí, to jsou raw dezerty. Třeba tyhle čokoládovo-kokosové tyčinky. Není potřeba žádná mouka ani cukr, a přesto můžete naservírovat svým hostům...

Recept

Raw borůvkový dort  Foto:

Raw borůvkový dort

Psyllium, přírodní rozpustná vláknina, má spoustu skvělých účinků. Je dobré ji přidávat, protože dokáže raw kaše udělat daleko jemnější a krémovější, než by byly bez ní.

Recept

Raw cheesecake košíčky s jahodovou pěnou a ovocem Foto:

Raw cheesecake košíčky s jahodovou pěnou a ovocem

Raw pochoutky jsou taková zdravější varianta mlsání. Raw food – syrová (někdy také živá) strava je způsob stravování, kde se jídlo tepelně neupravuje.

Recept

Čokoládovo-banánový dort Foto:

Čokoládovo-banánový raw dort

Čokoláda a banány jsou nejvděčnější ingredience v raw kuchyni. Snad se ani nedají spočítat možnosti jejich využití. Tento dort je velmi oblíbený u dětí.

Recept

Raw banánový dort s granátovým jablkem Foto:

Raw banánový dort s granátovým jablkem

Raw dorty (syrová živá strava) jsou poslední dobou opravdu oblíbené. Bez deka cukru, jen ořechy, sušené ovoce, kokosový olej, banán… a granátové jablko.

Recept

Raw brownies Foto:

Raw brownies

Raw znamená syrová nebo také živá strava . Suroviny, které se do jídla dávají nesmí projít žádnou tepelnou úpravou nad 42°C. Ideální pro tento typ jídla je ovoce,...
Připravila Klára Michalová

Videa

reklama

reklama